Povodom Svetskog dana zdravlja, 7.aprila, učenici 3. godine Medicinske škole iz Kraljeva posetili su Službu polivalentne patronaže Doma zdravlja Kraljevo, gde su ih patronažne sestre upoznale o radu ove službe.
Šefica Službe polivalentne patronaže, vms Ana Kovačević, održala je i kraće predavanje o značaju dojenja za bebe.
„Narednih dana očekujemo još jednu posetu učenika iz ove škole koji će, zajedno sa našim sestrama, ići i na teren. Ovakve posete, verujem, puno znače učenicima, jer osim predavanja u učionicama imaju priliku i da vide kako izgleda terenski rad patronažnih sestara sa pacijentima, rekla je Ana Kovačević.



