
Pacijenti na hemodijalizi Opšte bolnice „Studenica“ i Službe kućnog lečenja Doma zdravlja Kraljevo više se neće prevoziti starim automobilima, već će na terapije dolaziti potpuno novim vozilima, marke „Dacia Logan“ I „Dacia Sandero“.
Vozila vrednosti 1 900 000 dinara obezbeđena su sredstvima lokalne samouprave, opredeljena za Dom zdravlja Kraljevo i to je, prema rečima vd direktorke ove ustanove msc.dr Mirjane Krčevinac, lep primer da grad Kraljevo unapređuje zdravstvenu zaštitu i pomaže svojim sugrađanima.
Vozila vrednosti 1 900 000 dinara obezbeđena su sredstvima lokalne samouprave, opredeljena za Dom zdravlja Kraljevo i to je, prema rečima vd direktorke ove ustanove msc.dr Mirjane Krčevinac, lep primer da grad Kraljevo unapređuje zdravstvenu zaštitu i pomaže svojim sugrađanima.

„Ova dva automobila predajemo na korišćenje onima kojima je to najpotrebnije. Danas su to automobili, sutra će to biti neka druga pomoć, čime poboljšavamo kvalitet zdravstvene zaštite u Kraljevu, rekla je dr Krčevinac.
Godišnje se u Opštoj bolnici „ Studenica“ obavi 14 000 dijaliza za oko 100 pacijenata, kaže načelica Hemodijalize dr Biserka Aksić Miličević, napominjući da su se ovi pacijenti godinama vozili starim, neudobnim automobilima do bolnice i nazad do svojih domova.
„ To su veoma teški pacijenti, neretko nepokretni. Na terapije dolaze 3 puta sedmično, tako da nije teško pretpostaviti koliko im nova vozila znače, ističe dr Biserka Aksić Miličević.
„ To su veoma teški pacijenti, neretko nepokretni. Na terapije dolaze 3 puta sedmično, tako da nije teško pretpostaviti koliko im nova vozila znače, ističe dr Biserka Aksić Miličević.

Ovo je još jedan vid dobre saradnje dve ustanove, Doma zdravlja Kraljevo i Opše bolnice „ Studenica“. Najvažnije je da pacijenti budu zadovoljni, smatra prvi čovek kraljevačke bolnice dr Zoran Mrvić:
„ Pacijenti na dijalizi se ubrajaju među najteže i zato im je neophodno olakšati muke na svaki način. Nadam se daljoj saradnji naše dve ustanove. Mi jesmo dva pravna lica, ali smo u svom poslu jedno lice, rekao je dr Mrvić.
Zajednički cilj je, ističu oba direktora, da svi građani imaju što kvalitetniju zdravstvenu zaštitu.


