
U Privrednoj komori Srbije u Beogradu održan je okrugli sto: Javno-privatni dijalog o uspostavljanju odrzivog zdravstva na lokalnom nivou.

Učesnici okruglog stola imali su priliku da pogledaju prezentaciju rezultata prvog sveobuhvatnog istraživanja o stanju zdravstvene zaštite u više od 100 opština i gradova Srbije, koje će pomoći u analizi efekata decentralizacije odgovornosti i primene propisa u zdravstvu, kao i sagledavanju kapaciteta lokalnih samouprava u finansiranju i upravljanju zdravstvenim ustanovama. U dijalogu su učestvovali i državni sekretar u Ministarstvu zdravlja, prof.dr Berislav Vekić, predstavnici Vlade Srbije, nadležnih institucija, zdravstvenih ustanova, gradonačelnici i drugi. Kraljevo su predstavljali vd direktora Doma zdravlja msc. dr Mirjana Krčevinac i direktor Opšte bolnice dr Zoran Mrvić.



