
Dom zdravlja Kraljevo bio je domaćin redovnog mesečnog sastanka Multisektorskog tima za borbu protiv nasilja nad ženama. Tim je osnovan u aprilu prošle godine na incijativu Centra za socijalni rad, a u okviru potpisanog Sporazuma o multisektorskoj saradnji.
-Kraljevo je jedan od retkih gradova koji ima jedan ovakav sporazum. Naš zajednički cilj je bolja saradnja, kao i efikasnija zaštita žrtava porodičnog nasilja, rekla je koordinatorka tima, dr Snežana Knežević, specijalista opšte medicine u DZ Kraljevo.

Potpisnici sporazuma su Centar za socijalni rad, Policija, Osnovno i Više javno tužilaštvo, Aktiv predškolskih ustanova i osnovnih škola, NVO “Fenomena” i Savet za rodnu ravnopravnost i u ime Advokatske mreže Vladimir Beočanin.


