
Дом здравља Краљево био је домаћин редовног месечног састанка Мултисекторског тима за борбу против насиља над женама. Тим је основан у априлу прошле године на инцијативу Центра за социјални рад, а у оквиру потписаног Споразума о мултисекторској сарадњи.
-Краљево је један од ретких градова који има један овакав споразум. Наш заједнички циљ је боља сарадња, као и ефикаснија заштита жртава породичног насиља, рекла је координаторка тима, др Снежана Кнежевић, специјалиста опште медицине у ДЗ Краљево.

Потписници споразума су Центар за социјални рад, Полиција, Основно и Више јавно тужилаштво, Актив предшколских установа и основних школа, НВО “Феномена” и Савет за родну равноправност и у име Адвокатске мреже Владимир Беочанин.


