U okviru manifestacije “Osmehni se zdravo“ i ove godine, u trećoj nedelji maja, obeležena je Nedelja zdravlja usta i zuba. Stomatolozi Doma zdravlja Kraljevo su interaktivnim predavanjem, koje su održali u vrtiću “Mladost“, naše najmlađe upoznali sa higijenom usta i zuba i prednostima zdrave ishrane .
U ovom vrtiću postoji stomatološka ambulanta, pa je mališanima omogućena kompletna stomatološka zaštita, uključujući preventivne i sistematske stomatološke preglede.
Svoje prezentacije su ovoga puta pripremile dr Biljana Počuča, dr Biljana Nikić i dr Suzana Pavlović, doktorke na specijalizaciji, uz podršku dr Olgice Lešević, šefice preventivne i dečje stomatologije.
Ovim predavanjem je još jednom potvrđeno da sveobuhvatna prevencija predstavlja najsigurniji, najkvalitetniji i najisplativiji oblik zaštite oralnog zdravlja.




