У оквиру манифестације “Осмехни се здраво“ и ове године, у трећој недељи маја, обележена је Недеља здравља уста и зуба. Стоматолози Дома здравља Краљево су интерактивним предавањем, које су одржали у вртићу “Младост“, наше најмлађе упознали са хигијеном уста и зуба и предностима здраве исхране .
У овом вртићу постоји стоматолошка амбуланта, па је малишанима омогућена комплетна стоматолошка заштита, укључујући превентивне и систематске стоматолошке прегледе.
Своје презентације су овога пута припремиле др Биљана Почуча, др Биљана Никић и др Сузана Павловић, докторке на специјализацији, уз подршку др Олгице Лешевић, шефице превентивне и дечје стоматологије.
Овим предавањем је још једном потврђено да свеобухватна превенција представља најсигурнији, најквалитетнији и најисплативији облик заштите оралног здравља.




