На основу Закона о управљању медицинским отпадом као и Закона о заштити животне средине, Дом здравља Краљево, као јавна установа, дужна је да одговорно води бригу о збрињавању и уништавању медицинског отпада. Будући да наша установа нема простор за уништавање медицинског отпада, Уговором о преузимању и уништавању медицинског и инфективног отпада је регулисано да комплетан инфективни отпад преузима Општа болница „Студеница.
Један од важних корака које је Дом здравља Краљево, као неко ко има велике количине инфективног отпада, предузео, је да поседује привемено складиштење инфективног отпада, каже главна сестра Дома здравља Краљево, вмс Гордана Шарац.
„ Морали смо наше привремено складиште, односно тај простор, да додатно реновирамо. Тај део простора користимо и за складиштење фармаколошког отпада. Привремено складиште је смештено у сутерену Поликлинике, адаптирано и прилагођено је по свим правилницима и условима који Правилник о складиштењу захтева“, додала је Шарац.





