Национална недеља дојења обележава се од 30. септембра до 7. октобра, под слоганом „ Дојење – кључ одрживог развоја“ и реализује се у целој земљи, уз подршку Министарства здравља и Института за јавно здравље„ Милан Јовановић Батут“.
Дом здравља Краљево и Служба поливалентне патронаже обележили су Националну недељу дојења предавањем намењеном трудиницама у оквиру Школе родитељства, којем су присуствовали и представници Службe за здравствену заштиту жена, Службe за здравствену заштиту предшколске и школске деце, Одељењa неонатологије ОБ „ Студеница“, Заводa за јавно здравље Краљево, Црвеног крст Краљево и ПУ „ Олга Јовичић Рита“, Краљево.
„Овом кампањом скрећемо пажњу здравственој и широј јавности колики је значај дојења, којим се обезбеђује најоптималнија исхрана, правилан раст и развој, заштита и унапређење здравља детета и мајке али и да нагласимо значај пружања подршке и помоћи трудницама, породиљама, мајкама и породици да оствари успешно дојење, изјавила је шефица Службе поливалентне патронаже, вмс Ана Поповић.
Предавање о дојењу и о томе како оно утиче на раст и развој детета одржала је вмс Весна Јелић.







