Календар здравља

ОДРЖАН 9. СРПСКИ КОНГРЕС О ШЕЋЕРНОЈ БОЛЕСТИ

003

Српски конгрес о шећерној болести, 9. по реду, са интернационалним учешћем одржан je у Београду, у хотелу Crowne Plaza , од 15. До 18. новембра 2015. године. Конгрес се бавиo најактуелнијим достигнућима и проблемима из целокупног спектра истраживања шећерне болести.  Главне теме научног програма Конгреса су биле: Епидемиологија, Јавно здравље и дијабетес, Базична истраживања дијабетеса и компликација, Новине удијагностици и терапији дијабетесног метаболичког стања, Рана детекција и превенцијадијабетеса, Компликације дијабетеса: новине у дијагностици, терапији и могућностимапревенције.
Поред научног програма, предвиђени су и посебни програми намењени учешћу медицинских сестара и техничара: Медицинска сестра као део тима за дијабетес, односнопацијената: Живети са дијабетесом.
Главни организатори Конгреса су Удружење за дијабетес Србије и Одбор за шећерну болест  Ендокринолошке секције Српског лекарског друштва, а организатори посебних програма су Удружење медицинских сестара и техничара у дијабетологији, Дијабетолошки савез Србије, Савез друштава за борбу против шећерне болести Србије и Удружење за едукацију дијабетичара Србије.
У раду Конгреса је учествовао велики број експерата из области истраживања шећерне болести из наше земље, као и из иностранства.

Др Весна Ћирић Кошанин, специјалиста опште медицине

Dom Zdravlja Kraljevo © 2020