Др Радмила Гарић, чувени краљевачки педијатар, преминула је данас у својој 83.години.
Др Гарић је рођена 2.6.1933. године у Трстенику где се и школовала. Медицински факултет завршила је у Београду. Прво запослење јој било у Врњачкој Бањи, а 1960.године се удала за др Драгољуба Гарића и преселила у Краљево. Ту је изродила троје деце. Специјализацију педијатрије је завршила на Институту за мајку у дете у Београду 1966.године. Од тада вредно ради као педијатар у Дому здравља Краљево, све до своје пензије 1994. године. У Дому здравља је годинама била руководилац и међу првима је постала примаријус.
Свуда је желела да унесе новине па је међу првима у Србији 1985.године, са професорком Вероником Ишпановић, основала Развојно саветовалиште које је било пример многима у Србији. Упредо је била и активиста Црвеног крста и дугогодишњи председник. Од пензионисања живела је тихо у родитељском дому у Врњачкој Бањи.
Комеморација ће се одржати суртра, 6.5. 2016.године у 10 сати у Плавој сали Хируршког блока Опште болнице „Студеница“, а сахрана истог дана у Трстенику у кругу породице.



